• Moderná škola - základ života

Trvanie projektu: 10/2009 – 11/2011

Celkové oprávnené výdavky projektu: 99 314,35 €

Cieľ projektu:
          Uskutočniť obsahovú prestavbu vzdelávania na škole s využitím inovovaných foriem a metód výučby a tým pripraviť absolventa pre potreby  spoločnosti.

Špecifický cieľ projektu 1:
          Vytvoriť a implementovať školský vzdelávací program na prvom stupni základnej školy spoločne s inováciou didaktických pomôcok.

Špecifický cieľ projektu 2:
          Vytvoriť a implementovať školský vzdelávací program na druhom stupni základnej školy spoločne s inováciou didaktických pomôcok.

Špecifický cieľ projektu 3:
          Vytvoriť a implementovať školský vzdelávací program cez e-learningový portál pre premenu tradičnej školy na modernú.

Špecifický cieľ projektu 4:
          Vyškoliť pedagógov a zanalyzovať vzdelávací proces pre premenu tradičnej školy na modernú.

ZAMERANIE PROJEKTU:

Projekt je zameraný na tvorbu a implementáciu školského vzdelávacieho programu s inováciou didaktických pomôcok pre predmety:

- anglický jazyk v 2. a v 3. ročníku: Ing. Andrea Gatialová

-informatika v 2. a v 3. ročníku:Mgr. Aneta Skáčiková

- biológia v 5. a v 6. ročníku: Ing. Rastislav Krähenbil, od 1.1.2011 PaedDr. Eva Krajčovičová

- informatika v 5. a v 6. ročníku: Mgr. Milan Ďuga

- fyzika v 6. ročníku: Mgr. Milan Šlenker

- nemecký jazyk v 6. ročníku:  Mgr. Štefánia Bundzelová

Počet zamestnancov zapojených do vzdelávacích aktivít: 6

Počet žiakov zapojených do realizácie aktivít projektu: 64

Realizujeme projekt Európskej únie

Od 1.10.2009 realizuje naša škola projekt Moderná škola – základ života. Projekt je zameraný na inováciu školského vzdelávacieho programu a metód výučby v predmetoch: anglický jazyk, informatika, biológia, fyzika, nemecký jazyk. Učitelia uskutočňujú obsahovú prestavbu vzdelávania prostredníctvom IKT, tvoria didaktický materiál pre jednotlivé predmety, implementujú ho na vyučovacích hodinách. Pedagógovia zapojení do tohto projektu využívajú nové metódy a formy vzdelávania, pracujú s modernou didaktickou technikou.  Z pridelených finančných prostriedkov sme zakúpili moderné učebné pomôcky, interaktívne tabule, dataprojektory, notbuky.

Pedagógovia veria, že tento projekt bude úspešný, že sa im podarí premeniť tradičnú školu na školu modernú, na úrovni požiadaviek 21. storočia.

Práca žiakov na hodinách v rámci projektu:

Ukončili sme projekt Európskej únie

30. novembra 2011 sa  v ZŠ s MŠ v Lazanoch  ukončila realizácia projektu „Moderná škola – základ života.“ Cieľom projektu bolo uskutočniť obsahovú prestavbu vzdelávania s využitím inovovaných foriem a metód výučby vo vybraných predmetoch: anglický jazyk, informatika, biológia, fyzika, nemecký jazyk. Do projektu bolo zapojených 6 pedagógov.

Učitelia vytvorili pre dané predmety na 1. a 2. stupni školský vzdelávací program, ktorý priamo implementovali do vzdelávacieho procesu.

S využitím informačno-komunikačných technológií učitelia zmodernizovali vyučovanie, využívajú interaktívne tabule, notbuky, dataprojektory. Z pridelených finančných prostriedkov sa tiež zakúpili pre jednotlivé predmety moderné pomôcky,  ktoré umožňujú zaujímavou a hlavne názornou formou pochopenie a zapamätanie si učiva.

Vytvorením vlastného e-learningového portálu si môžu žiaci aj doma vyskúšať svoje vedomosti a zručnosti. Vytvorený didaktický materiál bude slúžiť aj po ukončení projektu.

Pedagógovia, zapojení do projektu, veria, že využitím inovovaných foriem a metód výučby bol tento projekt úspešný a podarilo  sa  premeniť tradičnú školu na školu modernú.

• Základná škola s materskou školou Lazany
      • skola@zslazany.sk, riaditel@zslazany.sk, materskaskola@zslazany.sk, ssz@zslazany.sk,
      • riad. š.+421 046 54 85 328, mobil: 0917 391 244 ekon. +421 046 54 85 027, mobil: 0908 401 484 MŠ +421 046 54 85 324, mobil: 0907 600 640 ŠSZ +421 046 5485602, mobil: 0903 993 221 zástupca riaditeľa ZŠ: mobil: 0907 866 887 pevná linka: +421 046 54 85 028 mobil výchovný poradca: 0915 423 573 mobil ŠKD: 0917 606 999
      • Školská 423/5 972 11 Lazany 972 11 Lazany Slovakia